Realizacja innowacji „Magiczna moc bajek” – styczeń

         Hasłem przewodnim dla naszej innowacji w styczniu było słowo „Kultura”.  Zastanawialiśmy się czym są dobre maniery i po czym można rozpoznać czy ktoś jest dobrze wychowany. W rozwiązaniu tego problemu pomogła nam lektura książki G. Kasdepke „Co to jest savoir-vivre”. Dzięki opisanym w niej zabawnym przygodom Kuby i Buby dowiedzieliśmy się, że dobre wychowanie to po prostu serdeczność, uprzejmość i życzliwość dla innych.  Na podstawie zdobytych informacji, ale i własnych obserwacji, ustaliliśmy co to znaczy zachowywać się kulturalnie – np. pamiętać o pozdrowieniach, stosować zwroty grzecznościowe,  czy  też prawidłowo zachowywać się przy stole. Za bardzo ważną uznaliśmy zasadę „Ustępuję miejsca osobom starszym”, postanowiliśmy więc poćwiczyć jej stosowanie w czasie zabawy „W autobusie”.

W minionym miesiącu zastanawialiśmy się także, czy komunikacja jest możliwa bez użycia mowy. W związku z tym zorganizowaliśmy kalambury –  „Magiczne słowa i gesty” w czasie których dzieci za pomocą gestów musiały przedstawić konkretne czynności. Zadanie to nie było łatwe, ale przysporzyło wszystkim wiele radości…

W styczniu rozmawialiśmy także o pięknie. Na podstawie bajki  „Kaczka, co przebrała miarę” – zastanawialiśmy się czy piękno to tylko wygląd zewnętrzny, czy piękno jednak kryje się gdzieś indziej w nas, ludziach? Wykonaliśmy także zbiorową pracę plastyczną „Piękno przyrody” do muzyki klasycznej A.Vivaldiego „Zima”. Kontynuowaliśmy  również akcję „Dobranocki z dawnych lat”. Tym razem poznaliśmy Misia Uszatka i jego przyjaciół. Słuchaliśmy ich przygód opisanych w książce, a także oglądaliśmy je na ekranie. Postać sympatycznego, bardzo kulturalnego misia bardzo nam przypadła do gustu, więc chętnie kolorowaliśmy jego podobiznę, a dzieci z grupy III wykorzystały ją w czasie zabawy „Razem możemy wszystko” klockami Lego Education.

Więcej zdjęć z realizacji innowacji znajdą Państwo klikając w poniższy link:

https://drive.google.com/drive/folders/1USV62QNE256O6sdZc833R4uae2Y9K9r8?usp=sharing

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status