Przedszkole – Grupa 3

Warsztaty ceramiczne

Końcem października w grupie III rozpoczęła się praca nad wykonaniem bożonarodzeniowych ozdób ceramicznych. Jest to proces czasochłonny, dlatego efekt końcowy dzieci mogły obejrzeć dopiero w połowie listopada. Praca z gliną jak zwykle dała dzieciom dużo frajdy a niektóre wykonane przez nie ozdoby będą dostępne do kupienia podczas świątecznego kiermaszu w naszej placówce oraz spotkania z Mikołajem przy Meszniańskim Ośrodku Kultury.

 

 

Zabawy w teatr

W trzecim tygodniu listopada, dzieci przypominały sobie informacje dotyczące teatru. Same również mogły poimprowizować używając różnych technik teatralnych.

Udział dzieci w Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

Zerówka wykonała utwór „Barwy Ojczyzny” z użyciem mapy Polski przedstawiającej jej wielobarwne krajobrazy.

Szkoła do hymnu

10 listopada gr III dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Zerówka w szkole

Doceniając literacki dorobek Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, Sejm ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej.  Z tego powodu, we wtorek 8 listopada szkoła i przedszkole spotkały się na wspólnych zajęciach. Dzieci z klasy 2 przygotowały wiersze Marii Konopnickiej z cyklu „Co słonko widziało”, w których autorka wspaniale oddaje piękno polskiego krajobrazu. Stało się to inspiracją dla 6-latków, do wykonania pięknych ilustracji do wierszy, które potem posłużyły do stworzenia wspólnych prac dzieci szkolnych i przedszkolnych o charakterze patriotycznym. Drugoklasiści z dumą prezentowali swoje umiejętności, a także otoczyli opieką młodszych kolegów w szkole. Zerówka mogła oswoić się trochę z rzeczywistością szkolną, która czeka ją już niebawem

Patriotyczne kodowanki 

 

Co pływa, a co tonie?

03.11 korzystając z pięknej pogody, przeprowadziliśmy na podwórku zabawy badawcze sprawdzając, jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a jakie nie. Niektóre obserwacje były zupełnym zaskoczeniem dla dzieci. Próbowały więc dociec, dlaczego drewniana kostka unosi się na powierzchni, a taka sama wykonana z plastiku spada na dno pojemnika. Zastanawiały się też, czy to na pewno tylko kwestia ciężaru.

 

Europejski Tydzień Kodowania – Code Week

Między 8 a 23 października nasza grupa brała udział w wydarzeniu o charakterze kontynentalnym. „Jesienne kodowanki”- logiczne
łamigłówki wprowadzające dzieci w świat symboli – kodów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego oraz podstawowych mat-kratownic do kodowania były dla dzieci świetną zabawą i nauką zarazem a także częścią innowacji pedagogicznej pani Ani – „Zakodowane Przedszkole”. Na zakończenie tego cyklu, dzieci otrzymały międzynarodowe certyfikaty, biorąc tym samym udział w rankingu państw ubiegających się o zwycięstwo pod względem liczby inicjatyw.

 

Zerówka na tropach jesieni 

27 września udało się nam wstrzelić w okienko pogodowe i wybrać na poszukiwania oznak jesieni. Bardzo szkoda, że w tym roku nie jest to złota polska jesień i nasza aktywność na świeżym powietrzu jest mocno ograniczona. Jednak, tym razem, zostawiliśmy inne plany i skorzystaliśmy z możliwości, która może się szybko nie powtórzyć. No i znaleźliśmy! Znaleźliśmy czerwone jarzębiny i kaliny, żółte liście, okryte rosą pajęczyny, fioletowe wrzosy a nawet trzy kozaczki.

Odwiedziliśmy przy okazji zagrodę danieli a sympatyczna pani gospodyni pozwoliła nam je nakarmić. Ten spacer był dla nas wspaniałą okazją do rozmów na temat nowej pory roku a nasz kącik przyrody wzbogacił się o liczne dary natury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

https://drive.google.com/drive/folders/13SGujx_j4mD6nTfx34nqk6g_cL6pqMxb?usp=sharing

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status