Przedszkole – grupa 2

Przedszkole – SŁONECZKA

Poznajemy zawód krawcowej  🧷📍✂️

Realizując zamierzenia tegorocznej innowacji pedagogicznej dzieci poznawały specyfikę zawodu krawcowej. Pani Małgosia w bardzo przystępny sposób opowiadała o etapach szycia ubrań, zapoznała z budową maszyny do szycia, pokazywała różne rodzaje materiałów i ozdób krawieckich. A na koniec uszyła fartuszek dla dziewczynek do kącika kuchennego.

8 marca – dla kobiet ten dzień jest zarezerwowany –  dla każdej babci, córki i mamy…

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy i pierwszy promień bliskiej wiosny, dzień bez kłopotów i bez trosk, dużo radości. Dla Mamy, Pani, dla Dziewczynek, w domu, w przedszkolu, na wycieczce, każdego dnia dobry uczynek – to jest od chłopców drobny upominek!

Dzisiaj chłopcy stanęli na wysokości zadania robiąc piękne prezenty dla swoich koleżanek.  Wyzwanie było dość duże – bowiem czterech chłopców musiało zrobić prezenty dla czternastu dziewczynek. Nikt nie grymasił, wszyscy ochoczo pracowali, aby później obdarować swoje koleżanki i oczywiście swoją Panią.

 

„A wrony jak to wrony patrzą okiem szalonym”

Dzieci z grupy  „Słoneczka” wykonały techniką malowania dłoni poprzez odciskanie ciekawe prace plastyczne. To technika bardzo lubiana przez dzieci, pobudzająca wyobraźnię. To nie tylko świetna zabawa sensoryczna, ale również idealna zabawa w terapii z nadwrażliwością.

Tak mija nam czas…

Zabawy z magicznym dywanem, gra zespołowa z elementami kodowania oraz zabawy plastyczne – „Ciasteczka dla babci”.

Dzień kucharza w naszym przedszkolu

We wtorek podczas zajęć poznawaliśmy zawód kucharza. Od samego rana przygotowywaliśmy rekwizyty do zajęć: obrazki do kuchennych kalamburów, czapki kucharskie oraz laurkę dla naszych pań Kucharek. Po śniadaniu podzieleni na dwie tury zwiedzaliśmy pomieszczenia należące do kuchni. Pani Ola pokazywała nam sprzęty kuchenne, naczynia, opowiadała o ciekawostkach związanych z zawodem kucharza.  Życzymy naszym wspaniałym Kucharkom zdrowia i czekamy na kolejne pyszne dania w ich wykonaniu.

Zajęcia otwarte dla rodziców

13 stycznia w grupie II odbyło się zajęcie otwarte.  Przybyło do nas 8 rodziców, którzy mieli okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Kto szedł do Babulki Zimy po nowe odzienie” w wykonaniu dzieci. Przedszkolakom bardzo spodobało się występowanie przed publicznością, więc w poniedziałek 16 stycznia zaprosiły na występ swoich młodszych i starszych kolegów. Przedstawienie sprawiło wszystkim wiele radości, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Wigilia przedszkolaków

W środę 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Wspólne śpiewanie kolęd, składanie życzeń oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten wyjątkowy, magiczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

 

Co się nagle stało, że tak biało, biało…

Co prawda początek kalendarzowej zimy jeszcze przed nami, ale zima już dawno zagościła zarówno na podwórku jak i w przedszkolnych salach. W środę krasnoludki i słoneczka rozmawiały o śniegu – poznawały jego właściwości fizyczne, dowiedziały się jak powstaje, a także na podstawie eksperymentu i opowiadania H. Zdzitowieckiej zastanawiały się czy śnieg jest czysty. Nie zabrakło także pracy plastycznej – z pomocą białej farby i patyczków higienicznych dzieci wyczarowały piękne bałwanki.

Kodujemy…

Na zajęciach edukacji matematycznej dzieci 4,5-letnie uczyły się kodowania. Do tego celu wykorzystaliśmy matę do kodowania oraz pomoce: kolorowe kubki, kartoniki oraz klocki. Dzieci poznawały kierunki, uczyły się zapamiętywania poleceń, współpracy ze sobą w trakcie rozwiązywania zadań. Kodowanie to łagodne wprowadzenie w świat logicznego myślenia, obserwacji, wnioskowania czy dedukcji. Dlatego planujemy w ciągu roku szkolnego przeprowadzić więcej zabaw matematycznych z wykorzystaniem maty i  pogłębiać tak potrzebne umiejętności.

Wizyta Świętego Mikołaja

Choćbyście szukali po calutkim świecie, takiego miłego gościa jak nasz, nigdzie nie znajdziecie…6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów!

Coraz bliżej święta…

Przedszkolaki z radością rozpoczęły przygotowania do świątecznego kiermaszu…

Obserwujemy gwiazdy

Dzisiaj dzieci miały okazję z bliska obejrzeć gwiazdy, planety i meteoryty. Cały Układ Słoneczny rozjaśnił niebo nad nami. Podróż rakietą okazała się podróżą pełną wrażeń i na pewno zainspiruje nas do pogłębienia wiedzy na temat kosmosu.

Sto lat Misiu!

25 listopada grupa II obchodziła „Dzień Pluszowego Misia”. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami. Bawiły się przy piosenkach, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Był to dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy. 

Jesienne owoce -zabawy badawcze

Późna jesień to czas zwiększonej liczby zachorowań wśród dzieci. Jednym ze sposobów na podniesienie odporności jest właściwe odżywianie. Dzieci z grupy ll już o tym wiedzą, chętnie zjadają owoce, samodzielnie robią owocowy mus, piją soki owocowe, a nawet zaprawiają kompoty na zimowe czasy.

Grupa II z wizytą w szkole…

Dzieci z grupy II włączyły się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki wspólnie zastanawiały się czym jest życzliwość, dlaczego warto być miłym i jak okazywać dobroć na co dzień. Przypomniały sobie magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać. Następnie, wystrojone w żółte stroje, rozsyłały uśmiechy na prawo i lewo, idąc korytarzem w odwiedziny do swoich starszych kolegów ze szkoły. Bardzo dziękujemy klasie II za wspaniałą gościnę!

Zwierzaki-cudaki

Dzieci chętnie wykorzystują materiał przyrodniczy w swojej działalności technicznej. Piękne kolory jesiennych liści były motywacją dla grupy II do stworzenia prac „Zwierzaki- cudaki”.

Poznajemy naszą miejscowość!

Grupa II początek listopada poświęciła na poznanie historii oraz zabytków Mesznej. Dzieci wysłuchały legendy o powstaniu herbu, rozmawiały o naszych górach – Beskidach, zobaczyły jak wygląda strój góralski i słuchały regionalnej muzyki, natomiast w czasie spacerów odwiedziły i podziwiały charakterystyczne budowle takie jak kościół, remiza czy zabytkowa kapliczka. 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Przedszkolaki korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dużo w tym tygodniu spacerowały. Spacery w okolicy przedszkola przyczyniły się nie tylko do poprawy kondycji i zdrowia dzieci, ale także do wzbogacenia kącika przyrody o kolejne egzemplarze darów jesieni. Zebrane okazy posłużyły nie tylko jako dekoracja sali, ale przydały się także w zabawie matematycznej „Jesienne rytmy”.  Ruch to zdrowie, ale nie wolno zapominać o regularnych badaniach. Mając to na uwadze, dziewczynki otworzyły w sali „Przychodnię lekarską”, w której chętne dzieci mogły odegrać rolę pacjentów. Na szczęście, nasz przedszkolny lekarz, nie zdiagnozował u nikogo żadnych poważnych chorób, więc wszyscy mogli ze spokojem wrócić do swoich zabaw i obowiązków.

 

Skąd się bierze wiatr?

Dzieci z grupy II poznały bliżej jeden z najbardziej nieprzewidywalnych żywiołów jakim jest wiatr. Poprzez doświadczenia przeprowadzone w sali oraz na świeżym powietrzu dzieci miały okazję poznać nazwy kierunków świata, zaobserwować ruch powietrza, kierunek wiatru, a nawet zbudować prosty wiatromierz.

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status