Przedszkole – Grupa 2

Przedszkole – Grupa 2

Sto lat Misiu!

25 listopada grupa II obchodziła „Dzień Pluszowego Misia”. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami. Bawiły się przy piosenkach, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Był to dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy. 

Jesienne owoce -zabawy badawcze

Późna jesień to czas zwiększonej liczby zachorowań wśród dzieci. Jednym ze sposobów na podniesienie odporności jest właściwe odżywianie. Dzieci z grupy ll już o tym wiedzą, chętnie zjadają owoce, samodzielnie robią owocowy mus, piją soki owocowe, a nawet zaprawiają kompoty na zimowe czasy.

Grupa II z wizytą w szkole…

Dzieci z grupy II włączyły się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki wspólnie zastanawiały się czym jest życzliwość, dlaczego warto być miłym i jak okazywać dobroć na co dzień. Przypomniały sobie magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać. Następnie, wystrojone w żółte stroje, rozsyłały uśmiechy na prawo i lewo, idąc korytarzem w odwiedziny do swoich starszych kolegów ze szkoły. Bardzo dziękujemy klasie II za wspaniałą gościnę!

Zwierzaki-cudaki

Dzieci chętnie wykorzystują materiał przyrodniczy w swojej działalności technicznej. Piękne kolory jesiennych liści były motywacją dla grupy II do stworzenia prac „Zwierzaki- cudaki”.

Poznajemy naszą miejscowość!

Grupa II początek listopada poświęciła na poznanie historii oraz zabytków Mesznej. Dzieci wysłuchały legendy o powstaniu herbu, rozmawiały o naszych górach – Beskidach, zobaczyły jak wygląda strój góralski i słuchały regionalnej muzyki, natomiast w czasie spacerów odwiedziły i podziwiały charakterystyczne budowle takie jak kościół, remiza czy zabytkowa kapliczka. 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Przedszkolaki korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dużo w tym tygodniu spacerowały. Spacery w okolicy przedszkola przyczyniły się nie tylko do poprawy kondycji i zdrowia dzieci, ale także do wzbogacenia kącika przyrody o kolejne egzemplarze darów jesieni. Zebrane okazy posłużyły nie tylko jako dekoracja sali, ale przydały się także w zabawie matematycznej „Jesienne rytmy”.  Ruch to zdrowie, ale nie wolno zapominać o regularnych badaniach. Mając to na uwadze, dziewczynki otworzyły w sali „Przychodnię lekarską”, w której chętne dzieci mogły odegrać rolę pacjentów. Na szczęście, nasz przedszkolny lekarz, nie zdiagnozował u nikogo żadnych poważnych chorób, więc wszyscy mogli ze spokojem wrócić do swoich zabaw i obowiązków.

 

Skąd się bierze wiatr?

Dzieci z grupy II poznały bliżej jeden z najbardziej nieprzewidywalnych żywiołów jakim jest wiatr. Poprzez doświadczenia przeprowadzone w sali oraz na świeżym powietrzu dzieci miały okazję poznać nazwy kierunków świata, zaobserwować ruch powietrza, kierunek wiatru, a nawet zbudować prosty wiatromierz.

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status