Przedszkole – grupa 1

Przedszkole – KRASNOLUDKI

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Krasnoludki inspirując się  baśnią H. Ch. Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko” zastanawiały się czy to, że ktoś jest inny oznacza, że jest gorszy? Czy różnice między nami sprawiają, że nie możemy się ze sobą przyjaźnić? Dzieci w czasie zajęć poznały również różne rodzaje niepełnosprawności oraz trudności z jakimi borykają się osoby niewidome, niesłyszące lub poruszające się na wózku inwalidzkim. 21 marca dzieci ubrały piękne, kolorowe skarpetki „nie do pary” na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami.  

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Tak najmłodsze dzieci żegnały dzisiaj zimę i witały WIOSNĘ.

ZABAWY BADAWCZE

Budząca się przyroda napawa wszystkich optymizmem i budzi ciekawość. Maluszki porównywały bazie leszczynowe i wierzbowe wykorzystując do tego lupy. Obserwowały też zwierzęta, zachwycały się kolorami skrzydeł motyli.

DZIEŃ CHŁOPAKA💝💌

Dzisiejszy dzień należał do chłopaków. To oni tym razem zostali obdarowani przez dziewczynki laurkami.

TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ

W czwartek pani Małgosia opowiedziała krasnoludkom o zawodzie krawcowej. Dzieci zobaczyły jak wygląda maszyna do szycia, poznały rożne rodzaje materiałów, a także zobaczyły na żywo jak wygląda proces szycia fartuszka.

8 MARCA ŚWIĘTO KOBIET – WIĘC ŻYCZENIA SKŁADAM TOBIE…

W środę 8 marca wszystkie kobiety miały swoje święto, nawet te najmłodsze 🙂 W grupie krasnoludków chłopcy obdarowali dziewczynki kwiatami i medalami, a także poczęstowali je pysznymi cukierkami. Dziewczyny doceniły gest ze strony swoich kolegów i w podziękowaniu chętnie podzieliły się z nimi słodyczami. Krasnoludki pamiętały także o swoich mamusiach, więc w wolnej chwili przygotowały dla nich laurki z życzeniami.

KIM CHCIAŁBYM ZOSTAĆ ???

Początkiem marca krasnoludki poznawały różne zawody. Na podstawie wierszy i opowiadań omawiały zawody takie jak dziennikarz, strażak, policjant, kucharz czy budowlaniec. Przedszkolaki mówiły kim z zawodu są ich rodzice, a także jaką pracę oni sami chcieliby wykonywać w przyszłości. W wolnych chwilach dzieci rozwijały percepcję wzrokową układając „Zawodowe puzzle” oraz małą motorykę poprzez zabawy klamerkowe. 

😺Szare, bure lub pstrokate😺

W piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota.😽 Postać kota towarzyszyła dzieciom przez cały dzień. Ucząc się empatii i wrażliwości na potrzeby zwierząt dzieci rozwijały aktywność twórczą: językową, ruchową i twórczą. Maluszki malowały sylwety kotka, rysowały po śladzie, tańczyły w rytm „kociej” muzyki. Na koniec dzieci miały okazję spotkać  prawdziwego kotka Liję, którego przyniosła do nas pani Mirka, a który pozwolił się głaskać, karmić kocimi smakołykami a nawet bawił się z dziećmi „w chowanego” biegając po całej naszej sali. Dzieci poświęciły także wolną chwilę, by przygotować plakat informujący o zbiórce pożywienia dla kotków ze schroniska. To był naprawdę bardzo przyjemny i pracowity dzień…

WALENTYNKI 💗14.02.2023💝

Dzień świętego Walentego to okazja obdarowania swoich najbliższych czymś, co sprawi im przyjemność. Maluszki w tym dniu bardzo chętnie przystąpiły do przygotowania walentynek, mając nadzieję, że sprawią tym radość swoim Rodzicom i Rodzeństwu.

WYMALUJĘ NA LAURCE CZERWONE SERDUSZKO…

Nasza uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka już niebawem, więc krasnoludki dwoją się i troją, by zdążyć z przygotowaniem prezentów i niespodzianek:) 

NASI MALI ARTYŚCI

Amelka i Maciuś zostali nagrodzeni za udział w konkursie plastycznym „Moje Betlejem”. 

POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARKI

We wtorek podczas zajęć poznawaliśmy zawód kucharza. Od samego rana przygotowywaliśmy rekwizyty do zajęć: obrazki do kuchennych kalamburów, czapki kucharskie oraz laurkę dla naszych pań Kucharek. Po śniadaniu podzieleni na dwie tury zwiedzaliśmy pomieszczenia należące do kuchni. Pani Ola pokazywała nam sprzęty kuchenne, naczynia, opowiadała o ciekawostkach związanych z zawodem kucharza. Życzymy naszym wspaniałym Kucharkom zdrowia i czekamy na kolejne pyszne dania w ich wykonaniu.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W dniu 13.01.2023r. odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców dzieci z grupy najmłodszej. W wyprawie do krainy krasnoludków uczestniczyło 10 Mam, które miały okazję zobaczyć jak ich pociechy pracują na zajęciach, czego już się nauczyły, czy potrafią współpracować ze sobą w grupie. Była to również okazja do wspólnego uczestnictwa w zabawach i konkursach.

DZIEŃ I NOC, NOC I DZIEŃ – RAZ JEST JASNO, RAZ JEST CIEŃ! 

W pierwszym tygodniu nowego roku krasnoludki rozmawiały o czasie. Dzieci poznały zwyczaje związane z powitaniem nowego roku, zobaczyły jak wygląda kalendarz, a także dowiedziały się jakie są rodzaje zegarów. Przedszkolaki omawiały cykliczność występowania dnia i nocy oraz pór roku, wykonały także pracę plastyczną „Słoneczne niebo i gwiaździsta noc”.

„JEST TAKI DZIEŃ” – WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W środę 21 grudnia krasnoludki uczestniczyły w uroczystym obiedzie wigilijnym. Pyszne potrawy, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz kolorowe światełka choinek wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój.

 

 

STOI CHOINKA PIĘKNIE ODZIANA – DZIECI JĄ STROIŁY OD SAMEGO RANA!

Święta tuż tuż, więc krasnoludki poniedziałkowy ranek poświęciły na jedną z bożonarodzeniowych tradycji – ubieranie choinki.

 

CO SIĘ NAGLE STAŁO, ŻE TAK BIAŁO, BIAŁO…

Co prawda początek kalendarzowej zimy jeszcze przed nami, ale zima już dawno zagościła zarówno na podwórku jak i w przedszkolnych salach. W środę krasnoludki i słoneczka rozmawiały o śniegu – poznawały jego właściwości fizyczne, dowiedziały się jak powstaje, a także na podstawie eksperymentu i opowiadania H. Zdzitowieckiej zastanawiały się czy śnieg jest czysty. Nie zabrakło także pracy plastycznej – z pomocą białej farby i patyczków higienicznych dzieci wyczarowały piękne bałwanki.

POSZEDŁ KOTEK DO LEKARZA, CZASEM KOTKOM TO SIĘ ZDARZA…

W związku z realizacją projektu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” krasnoludki rozmawiały o obchodach Międzynarodowego Dnia Medycyny Weterynaryjnej (09.12). Na podstawie wiersza „O Amadeuszu, który poszedł do weterynarza” dzieci poznały zawód weterynarza, określiły jego miejsce pracy, a także omówiły podstawowe zasady opieki nad zwierzętami domowymi. Przygoda Amadeusza nie tylko wzbogaciła wiedzę przedszkolaków,  ale także okazała się dobrym wstępem do pogadanki na temat lęku przed wizytą w gabinecie lekarskim. 

 

6 GRUDNIA – JAK DOBRZE WIECIE, ŚWIĘTY MIKOŁAJ CHODZI PO ŚWIECIE

We wtorek grupę krasnoludków odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj.

KOSMICZNA PODRÓŻ

Dzieci z naszego przedszkola miały dzisiaj okazję zobaczyć rozświetlone tysiącem gwiazd niebo i wyruszyć w kosmiczną podróż. Była to niesamowita podróż, a obrany kierunek to planety Układu Słonecznego. Zwiedzaliśmy wszystkie planety, które wydawały się bardzo realistycznie. Może ktoś z nas kiedyś uda się w prawdziwą podróż statkiem kosmicznym…

ŚWIĘTO MISIA – SUPER SPRAWA, BYŁA DOBRA DZIŚ ZABAWA! 

W Dzień Pluszowego Misia dzieci z grupy najmłodszej przyszły do przedszkola ze swoimi przytulankami. Od samego rana motywem przewodnim był miś – to właśnie misia dzieci składały z części, malowały farbami, rozwiązywały zagadki i budowały dla niego domki. Zabawa była przednia, dzieci nie tylko uczestniczyły w zabawach, ale mogły opowiedzieć ciekawe historie o swoich pluszakach...
To był naprawdę fajny dzień 🐻

BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO OD ŚWIĘTA…

W poniedziałek 21 listopada maluszki wzięły udział w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Świętowanie rozpoczęły od wysłuchania bajki „O dwóch ołówkach”, która była wstępem do rozważań nad tym, co to znaczy być miłym i życzliwym. W czasie zajęć dzieci obdarowywały się wzajemnie uśmiechami i przytulasami, złożyły przysięgę życzliwości, a także wykonały kartki z pozdrowieniami dla swoich bliskich. Na koniec zajęć, sporą niespodziankę sprawiły im Pani Marzenka i Pani Kasia, które obdarowały dzieci nie tylko dobrym słowem i uśmiechem, ale także słodkimi cukierkami.

ŚPIEWAMY O POLSCE

16 listopada grupa I wzięła udział w Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Maluszki zaśpiewały piosenkę „Symbole Polski”.

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KIERMASZU

Do Świąt Bożego Narodzenia został nam ponad miesiąc. Jednak „Maluszki” już rozpoczęły przygotowania do kiermaszu świątecznego robiąc świąteczne ozdoby. Zachęcamy wszystkich Rodziców do ich zakupu.

Z WIZYTĄ W SKLEPIE…

Realizując zamierzenia planu rocznego naszego przedszkola, dzieci z grupy najmłodszej udały się na zakupy. W trakcie pobytu w sklepie dzieci miały okazję zobaczyć wyposażenie i rozmieszczenie towarów, a nawet samodzielnie dokonać zakupu czekoladowych cukierków. Będziemy słodko wspominać ten dzień!

TU MIESZKAM, UCZĘ SIĘ I BAWIĘ…

W pierwszym tygodniu listopada maluszki rozmawiały o swojej miejscowości – swojej „małej ojczyźnie”. Omawiały charakterystyczne miejsca takie jak szkoła, remiza czy biblioteka, poznały herb Mesznej i związaną z nim legendę, spacerując obserwowały najbliższą okolicę, wskazywały swoje domy i znajome budynki.

RECEPTA NA ZDROWIE

W tym tygodniu maluszki zastanawiały się czym jest zdrowie i co na nie wpływa. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, które produkty są wartościowe, a które nam szkodzą, wykonały plakat przedstawiający „Piramidę zdrowego żywienia”, a także z wielką ochotą kosztowały owocowych smakołyków przygotowanych przez panie kucharki.  Ponadto dzieci poznały podstawowe zasady higieny oraz środki czystości, z uwagą obserwowały eksperyment „Dlaczego warto używać mydła”. Przedszkolaki dowiedziały się także jak dbać o zęby i dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną „Zdrowe zęby, piękny uśmiech”.

ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

W piątek 21 października w ramach udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” maluszki brały udział w Światowym Dniu Owoców i Warzyw. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane pod kolor przyniesionego warzywa lub owocu. Brały udział w zabawach i grach zręcznościowych, rozwiązywały zagadki. W przerwach kosztowały owoce i warzywa, które w szybkim tempie znikały z talerzy.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status