Przedszkole – Grupa 1

Przedszkole – Grupa 1

 

ŚWIĘTO MISIA – SUPER SPRAWA, BYŁA DOBRA DZIŚ ZABAWA! 

W Dzień Pluszowego Misia dzieci z grupy najmłodszej przyszły do przedszkola ze swoimi przytulankami. Od samego rana motywem przewodnim był miś – to właśnie misia dzieci składały z części, malowały farbami, rozwiązywały zagadki i budowały dla niego domki. Zabawa była przednia, dzieci nie tylko uczestniczyły w zabawach, ale mogły opowiedzieć ciekawe historie o swoich pluszakach...
To był naprawdę fajny dzień 🐻

BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO OD ŚWIĘTA…

W poniedziałek 21 listopada maluszki wzięły udział w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Świętowanie rozpoczęły od wysłuchania bajki „O dwóch ołówkach”, która była wstępem do rozważań nad tym, co to znaczy być miłym i życzliwym. W czasie zajęć dzieci obdarowywały się wzajemnie uśmiechami i przytulasami, złożyły przysięgę życzliwości, a także wykonały kartki z pozdrowieniami dla swoich bliskich. Na koniec zajęć, sporą niespodziankę sprawiły im Pani Marzenka i Pani Kasia, które obdarowały dzieci nie tylko dobrym słowem i uśmiechem, ale także słodkimi cukierkami.

 

ŚPIEWAMY O POLSCE

16 listopada grupa I wzięła udział w Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Maluszki zaśpiewały piosenkę „Symbole Polski”.

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KIERMASZU

Do Świąt Bożego Narodzenia został nam ponad miesiąc. Jednak „Maluszki” już rozpoczęły przygotowania do kiermaszu świątecznego robiąc świąteczne ozdoby. Zachęcamy wszystkich Rodziców do ich zakupu.

Z WIZYTĄ W SKLEPIE…

Realizując zamierzenia planu rocznego naszego przedszkola, dzieci z grupy najmłodszej udały się na zakupy. W trakcie pobytu w sklepie dzieci miały okazję zobaczyć wyposażenie i rozmieszczenie towarów, a nawet samodzielnie dokonać zakupu czekoladowych cukierków. Będziemy słodko wspominać ten dzień!

TU MIESZKAM, UCZĘ SIĘ I BAWIĘ…

W pierwszym tygodniu listopada maluszki rozmawiały o swojej miejscowości – swojej „małej ojczyźnie”. Omawiały charakterystyczne miejsca takie jak szkoła, remiza czy biblioteka, poznały herb Mesznej i związaną z nim legendę, spacerując obserwowały najbliższą okolicę, wskazywały swoje domy i znajome budynki.

 

RECEPTA NA ZDROWIE

W tym tygodniu maluszki zastanawiały się czym jest zdrowie i co na nie wpływa. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, które produkty są wartościowe, a które nam szkodzą, wykonały plakat przedstawiający „Piramidę zdrowego żywienia”, a także z wielką ochotą kosztowały owocowych smakołyków przygotowanych przez panie kucharki.  Ponadto dzieci poznały podstawowe zasady higieny oraz środki czystości, z uwagą obserwowały eksperyment „Dlaczego warto używać mydła”. Przedszkolaki dowiedziały się także jak dbać o zęby i dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną „Zdrowe zęby, piękny uśmiech”.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

W piątek 21 października w ramach udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” maluszki brały udział w Światowym Dniu Owoców i Warzyw. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane pod kolor przyniesionego warzywa lub owocu. Brały udział w zabawach i grach zręcznościowych, rozwiązywały zagadki. W przerwach kosztowały owoce i warzywa, które w szybkim tempie znikały z talerzy.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status