Przedszkolaki znają zasady ruchu drogowego

W ramach realizacji rocznego planu pracy przedszkola oraz innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody” 26 września br. nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość – pani asp. Ilona Michalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drodze.

Najmłodsi dowiedzieli się na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc. Przedszkolaki utrwaliły także wiedzę jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz pod jaki numer alarmowy należy dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Pani policjantka chętnie opowiadała o swojej pracy, odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania, słuchała historyjek z życia przedszkolaków. Na zakończenie wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia z gościem. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem, a Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Bardzo dziękujemy pani aspirant za odwiedziny. Było to bardzo pouczające i ciekawe spotkanie, które na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci i być może zainspiruje je, by w przyszłości wybrać zawód policjanta.

   

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status