Przedszkolaki i… Dzień Kropki!

W piątek 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto kreatywności, odwagi, współpracy i talentów. Ma zachęcić do odkrywania swoich uzdolnień oraz dodać odwagi, by pokazywać je światu. Inspiracją do stworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki była książka dla dzieci autorstwa Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i swojej nauczycielce poznała i przede wszystkim uwierzyła w swój talent, a ostatecznie stała się prawdziwą artystką.

W naszym przedszkolu tego dnia królowała kropka, dlatego też zarówno dzieci jak i dorośli przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach z kropkami, obręczami i piłeczkami – segregowały koła ze względu na kolor i wielkość, układały „kropkowe” wzory,  przechodziły przez „kropkowy tor przeszkód”, ozdabiały teren wokół przedszkola swoimi kredowymi kropkami, a także wykonywały kropkowane prace plastyczne. Był to wyjątkowo miły, aktywny i kolorowy dzień, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci!

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w akcję i przygotowanie pięknych, kolorowych strojów.

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status