Projekt „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”

 

W marcu dzieci z młodszych grup przedszkolnych brały udział w ogólnopolskim projekcie „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Celem akcji było podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz Zespołu Aspergera; kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym; uświadomienie dzieciom obecności osób niepełnosprawnych w najbliższym otoczeniu, a także tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób.

W trakcie zajęć przedszkolaki poznały wyzwania, jakie na co dzień muszą podejmować osoby niepełnosprawne oraz osoby ze spektrum autyzmu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy z nas jest inny, ma inne zdolności oraz słabości, ale każdy jest wyjątkowy i tak samo ważny. W ramach akcji dzieci z grupy II wspólnie wykonały pracę plastyczną, którą wysłaliśmy na ogólnopolską wystawę zorganizowaną przez twórców projektu.

2 Kwietnia czyli w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu mieliśmy w przedszkolu wykonać zdjęcie w ramach akcji „Świecimy na niebiesko”. Niestety pandemia Covid-19 pokrzyżowała nam szyki i nie mieliśmy możliwości zrobienia wspólnego, niebieskiego zdjęcia. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci „zaświeciły” na niebiesko w swoich domach, solidaryzując się w ten sposób z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z ich rodzinami.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie zostanie na długo w  pamięci przedszkolaków, a hasła takie jak akceptacja i zrozumienie będą przyświecać nam nie tylko w kwietniu. W końcu to różnorodność sprawia, że świat jest tak barwny!

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz filmu z akcji pod linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/1cXIBg2fYzOv91GQO27CUjEsJKKqJEWCb?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status