Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników

W piątek 25 listopada 2022r. miała miejsce szczególna uroczystość- Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie klasy 1a oraz 1b rewelacyjnie wykonali przygotowane zadania.  Dzieci odpowiadały na zagadki związane z popularnymi bajkami oraz baśniami, tworzyły Kodeks Kulturalnego Czytelnika, zapoznały się z budową książki oraz tym, czym różni się książka wypożyczona  z biblioteki od własnej, prywatnej lektury. Ponadto odpowiadały na pytania, gdzie poza biblioteką szkolną,  mogą spotkać książki.   

Uczniowie otrzymali również kilka wskazówek zachęcających ich do aktywnego i częstego odwiedzania biblioteki oraz wysłuchali krótkiej prelekcji, dlaczego czytanie jest tak ważne w życiu każdego człowieka. Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki ZSP w Mesznej. Na pamiątkę tego wydarzenia, każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę oraz książkę. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu. Po uroczystości zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wypożyczali już swe pierwsze lektury


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status