Magiczny Dzień Dziecka w Przedszkolu

Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy i radosny,  jednakże 1 czerwca to dzień wyjątkowy, kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a dorośli dwoją się i troją by przygotować wyjątkowe atrakcje.

Dzieci z naszego przedszkola świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 30 maja od obejrzenia zasponsorowanego przez Radę Rodziców przedstawienia pt. „Tygrys Pietrek” w wykonaniu Teatru Objazdowego „Ptak” z Bielska- Białej.  Dzieci z zapartym tchem oglądały przygody wystraszonego Tygryska, który wszystkiego się boi. Troska o mamę ostatecznie wyzwala w nim odwagę i zamienia małego tchórza w dzielnego i odpowiedzialnego Tygrysa. Spektakl był nie tylko wspaniałą rozrywką, ale przede wszystkim okazją do kształtowania postaw moralnych, a także uwrażliwienia na elementarne wartości: odwagę i miłość. Dzieci miały również okazję zobaczyć budowę i kulisy profesjonalnego teatru cieni.

Kolejne atrakcje czekały w  środę 1 czerwca. Tuż po śniadaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zebrały się w jednej sali, by przenieść się w świat magii. Tajemnicza wróżka, która bardzo przypominała panią Michasię, wprawiła w osłupienie całą salę, gdy ich oczom ukazały się kłęby białego dymu, z pojemnika nagle zaczęła wydobywać się piana, woda sama zmieniała kolor, a pod sufit wzlatywały płomyki. Magiczne eksperymenty tak bardzo spodobały się przedszkolakom, że postanowiły pomóc wróżce w czarowaniu, a na zakończenie sprawiły jej owacje na stojąco.  Wróżka, w podzięce za tak gorące przyjęcie, wyczarowała całą masę balonowych żab, które z entuzjazmem zostały przyjęte przez dzieci. Piękne, zielone żaby zostały stworzone i zasponsorowane przez Panią Joannę Pik – „Animacje dla dzieci”, której składamy serdeczne podziękowania. Po czarach przyszła pora na studio tatuażu, gdzie wśród wybieranych wzorów dominowały wróżki i egzotyczne zwierzęta. Gdy wszystkie ręce zostały już ozdobione, dzieci zasiadły do stolików, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek zasponsorowany przez Radę Sołecką. Na zakończenie, tradycyjnie, wszystkie grupy ustawiły się do pamiątkowych zdjęć.

Mamy nadzieję, że dzień ten na zawsze pozostanie w pamięci przedszkolaków jako miłe i radosne wspomnienie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, których podarki uczyniły ten dzień, jeszcze bardziej wyjątkowym.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status