Kodowanie w zerówce

Marzec i kwiecień to miesiące obfitujące w liczne święta i uroczystości.  W nawiązaniu do nich tworzyliśmy kolorowe kompozycje na macie takie jak- tulipany na Dzień Kobiet, hiacynty na powitanie wiosny, kurczaczki na Wielkanoc- tym samym coraz sprawniej posługując się współrzędnymi pól. Poznaliśmy sposób kodowania muzyki kolorami- stworzyliśmy orkiestrę grając na „bum-bum rurkach”. Do kodowania wykorzystaliśmy także nasz kolorowy dywan, w którym każe pole otrzymało swój „adres”. Rozwiązywaliśmy zagadki na temat zwiastunów wiosny, których nazwy zostały starannie zakodowane przy użyciu liter i cyfr, obserwowaliśmy poruszanie się marcowego słońca na macie doskonaląc kierunkową orientację w przestrzeni.

W kwietniu „wyruszyliśmy nad Morze Śródziemne” poznając zasady Programowania z Krabem- bohaterem podłogowego zestawu do kodowania. Pomagaliśmy Krabowi znaleźć na macie bezpieczną drogę do muszli- uczyliśmy się planowania, przewidywania, poznaliśmy funkcję warunku. Zabawy te będziemy kontynuować w kolejnych miesiącach.

Zdjęcia z zajęć dostępne na https://drive.google.com/drive/folders/1DkIBGfDVw0sNv4hcA9WzroEx7eCuyVkf?usp=sharing

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status