Kampania „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”

Nasze przedszkole przystąpiło do drugiej edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” sfinansowanej ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem kampanii jest rozwijanie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, zagrożeń wynikających ze złej jakości powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia. Nasza placówka otrzymała dwa oczyszczacze powietrza Warmtec AP NEO, które dzięki zaawansowanej technologii skutecznie oczyszczają powietrze z cząsteczek PM 2,5, grzybów i bakterii. Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja, współfinansowanej przez wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Więcej na temat kampanii w  zakładce PRZEDSZKOLE-KAMPANIA „MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG II”

Oczyszczacz powietrza w gr. III

Więcej na temat urządzenia na stronie producenta: https://www.warmtec.pl/item/346-oczyszczacz-powietrza-ap-neo