Jesienne eksperymenty w grupie II

Jesień aktywizuje wszystkie zmysły do aktywności. Piękne barwy jesieni w połączeniu ze słoneczną pogodą dodają nam chęci poznawania przyrody. Grupa II realizując temat kompleksowy „Jesień w ogrodzie warzywnym” brała udział w eksperymentach z wykorzystaniem warzyw. Dzieci badały właściwości  substancji o których nic jeszcze nie wiedziały. Sprawdzały np. czy coś jest kwasem, zasadą czy też jest obojętne oraz jak oddziałują na siebie wzajemnie. Aktywność dzieci w udziale w eksperymentowaniu była ogromna, jednak to wybuch wulkanu w gigantycznym kabaczku z domowej uprawy wywołał największe zainteresowanie dzieci.

Po doświadczeniach nadszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. W trakcie spaceru dzieci otrzymały do samodzielnego wykonania zadania, związane z utrwaleniem nazw poznanych drzew i ich liści. Każda para otrzymała plan, który należało zrealizować – odnaleźć wskazane  liście drzew. Zamierzony plan został zrealizowany, a najlepszym obserwatorem przyrody okazał się Marcin.

Dzięki wielozmysłowemu poznawaniu przyrody dzieci w ciekawy i aktywny sposób utrwaliły treści związane z realizacją tematu oraz wzbogaciły kącik przyrody o nowe eksponaty.

Iwona Kwaśny-Karch

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status