„Jesień w sadzie i ogrodzie warzywnym”

Jak polubić warzywa? Czy każdy owoc smakuje dobrze? To dość trudne pytania dla wszystkich, którzy mają do czynienia z „małymi pociechami”. Zazwyczaj wiążą się one z dużymi problemami na które musimy odpowiedzieć zachętą i wykazać się kreatywnością i wyjątkową cierpliwością.

Realizując powyższą tematykę kompleksową oraz program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci z grupy maluszków poznały nazwy warzyw i owoców oraz korzyści płynące z ich spożywania. W kąciku przyrody pojawiły się warzywa i owoce przyniesione przez dzieci, których nazwy systematycznie utrwalały w trakcie zabaw i zajęć planowanych. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i dotykowe z wykorzystaniem owoców i warzyw, tworzyły własne kompozycje dań z wykorzystaniem plastikowych naczyń, owoców i warzyw. Wykonywały  prace plastyczne, uczyły się wierszyka „Spadła gruszka do fartuszka” oraz piosenki pt. „Kolorowe listki”. Na podsumowanie wiadomości dzieci obejrzały  teatrzyk sylwet na podstawie opowiadania   I. Salach  „Co z ogrodu, a co z sadu?”. Poznały krasnala Hałabałę, któremu  pomagały w wykonywaniu zadań. Na koniec dzieci udały się na długi spacer w poszukiwaniu darów Jesieni, których bardzo dużo znalazły pod starym dębem.

Zdobyte wiadomości na pewno pomogą dzieciom w udziale w Światowym Dniu Owoców i Warzyw, który odbędzie się w naszym Przedszkolu w kolejny piątek tj. 21.10.2022r.

 

 

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status