Innowacja LEGO Education

W roku szkolnym 2021/2022 w oddziałach zerówkowych będzie prowadzona innowacja programowo-metodyczna „LEGO Education – planuję, buduję, współpracuję”. Autorkami innowacji są panie: Anna Tórz i Michalina Matlak. Głównym celem innowacji jest wsparcie rozwoju dziecka w zakresie sprawności manualnej, umiejętności konstrukcyjnych oraz kształtowania postaw społecznych z wykorzystaniem LEGO Education. Zajęcia z użyciem klocków LEGO będą się odbywać z całą grupą raz w miesiącu w obrębie tematyki kompleksowej a także w formie zajęć w małych grupach podczas zajęć porannych i popołudniowych z wykorzystaniem Metody 6 klocków, Liter oraz na zasadzie spontanicznej aktywności dzieci.

Nasze zabawy z użyciem LEGO Education będzie można śledzić w zakładce Przedszkole-Innowacje-Lego Education.

Grupa III zapoznała się już zasadami użytkowania klocków. Podczas pierwszych zajęć dzieci budowały sale przedszkolne oraz przykłady prawidłowego i nieakceptowalnego zachowania – kodeks przedszkolaka.

W grupie III wprowadzono także Metodę 6 klocków

Grupa II realizując Kodeks Przedszkolaka budowała przedszkole dla Skrzata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status