Innowacja LEGO Education w gr III – październik

W grupie III podczas realizacji tematu kompleksowego „Co z czego otrzymujemy” hasłem przewodnim w pracy z klockami LEGO był sklep, Ten sam zestaw – StoryTales, to samo zadanie cztery drużyny i cztery zupełnie inne koncepcje. Dzieciaki nie zapomniały nawet o miejscu, w którym nasi czworonożni przyjaciele mogą ugasić pragnienie podczas upalnych dni – sklep z prawdziwego zdarzenia. Na sklepowych półkach znalazły się produktu spożywcze. Sposób ich pozyskiwania został dokładnie omówiony przed przystąpieniem do budowania Dzieci zastanawiały się także, jakie potrawy można z nich przygotować. Gdy sklepy zostały wybudowane i zatowarowane, można było przystąpić do zabawy. podczas której dzieci miały za zadane zwrócić szczególna uwagę na zwroty grzecznościowe oraz zasady dobrego zachowana, które są im doskonale znane (przynajmniej w teorii ;-)).

Na zajęcia popołudniowych w październiku,  mieliśmy okazję pobawić się naszym nowym nabytkiem – zestawem TECH MACHINES uwielbianym szczególnie przez chłopaków.

W październiku w obu grupach rozpoczęły swoją wędrówkę po domach zestawy 6-klocków Jest to pomysł angażujący w naszą innowację dzieci i rodziców w ich domach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status