Innowacja Lego Education w gr II – październik

W związku z tematyką kompleksową „Jesień w ogrodzie” oraz realizacją innowacji pedagogicznej, dzieci z grupy II poznały drogę produktów- jesiennych darów – z gospodarstwa rolnego do sklepu.  W tym celu zostały wykorzystane klocki Lego-duplo: dzieci podzielone na grupy wybudowały gospodarstwo rolne, magazyny służące do przechowywania produktów rolnych oraz sklep. Istotą zabawy było nie tylko konstruowanie elementów zabudowy, ale przede wszystkim zrozumienie znaczenia pracy rolnika, konieczność zorganizowania transportu warzyw, owoców czy zboża, ich magazynowanie (przetwarzanie), a w końcowym efekcie sprzedaż w sklepie. Podczas zabawy dzieci zrozumiały społeczną użyteczność pracy w zawodzie rolnika czy sprzedawcy, tworzyły spontaniczne dialogi pomiędzy osobami pracującymi w danym miejscu a klientami, używały zwrotów grzecznościowych. Zajęcia z klockami były okazją do doskonalenia u dzieci kompetencji językowych, społecznych, sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności, a przede wszystkim doskonałą zabawą uczącą współpracy w zespole.

Więcej na temat innowacji pod linkiem http://www.meszna.edu.pl/lego-education-przedszkole/