Dzień Języka Polskiego

Dzień Języka Polskiego

 

We czwartek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języka Polskiego.

Organizatorzy zadbali, by połączyć przyjemne z pożytecznym, a wspaniałą zabawę – z nauką. Przygotowano wiele atrakcji. Prowadzący zaprosili wszystkich wychowanków do wzięcia udziału w czteroetapowym konkursie. Emocji było co niemiara!

Starsze klasy zaprezentowały inscenizacje do utworów polskich pisarzy i poetów (m.in. wystawiono „Na lipę” Kochanowskiego, „Na straganie” Brzechwy czy „Lokomotywę” Tuwima) oraz brały  udział w jedynym w swoim rodzaju  pokazie mody.

 W kolejnym etapie rywalizacji  uczniowie, w ramach zorganizowanego Kiermaszu książek, chwalili się  własnoręcznie wykonanymi  minidziełami literackimi.

W końcu nadszedł czas na potyczki  poprawnościowe i z wiedzy ogólnej: należało przejść przez Most Ortograficzny i…..nie wpaść w zastawione pułapki dotyczące pisowni wyrazów, rozwiązać rebusy i popisać się znajomością faktów dotyczących polskich laureatów – zdobywców Nagrody Nobla w dziedzinie  literatury.

Uroczyste świętowanie zakończyło rozdanie nagród. Wszyscy uczniowie należący do zwycięskich oddziałów   otrzymali między innymi Oficjalne Przyzwolenie na  Dzień Bez Stresu na Życzenie.

Święto Języka Polskiego dostarczyło  wielu niezapomnianych wrażeń. Już za rok kolejna odsłona tej szczególnej  rywalizacji.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status