Czym jest przyjaźń? – zajęcia w ramach innowacji „Magiczna moc bajek”

           W listopadzie w ramach innowacji pedagogicznej „Magiczna moc bajek” rozmawialiśmy o wartości jaką jest przyjaźń. Wstępem do rozważań były opowiadania „Dwaj przyjaciele”,  „Muzyka przyjaźni” i książki „Paw, co ogon  miał z przyjaźni” oraz przygody przyjaciół ze Stumilowego lasu, czyli „Przygody Kubusia Puchatka”. Na podstawie literatury próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: Co to  jest przyjaźń? Jakie cechy powinny charakteryzować dobrego przyjaciela? Jaki jest przepis na przyjaźń? , a także co oznacza przysłowie „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”? W trakcie zajęć stworzyliśmy grupowe „Dekalogi przyjaźni”, budowaliśmy z klocków Lego Education „Niespodzianki dla przyjaciela” oraz wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne związane z tematem przyjaźni.

Więcej zdjęć z realizacji innowacji „Magiczna moc bajek” znajdą Państwo klikając w poniższy link – https://drive.google.com/drive/folders/1O2V_iSfLMR-8_ND-hU9FvEoY2r-_fR-k?usp=sharing

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status