BESKIDZKA BITWA NA KOLĘDY

„BESKIDZKA BITWA NA KOLĘDY”

W imieniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka”  serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Beskidzka Bitwa na Kolędy”, który odbędzie się w dniu 22 stycznia 2023 r o godzinie 14.00 w Parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej już po raz piąty.  Podczas tegorocznej edycji pojawią się zespoły z Austrii, Serbii, Litwy, Słowacji i oczywiście z Polski. Zatem podczas konkursu będzie można posłuchać różnorodnych kolęd, pastorałek oraz zapoznać z obrzędami kolędowymi z różnych regionów. Zgodnie z tradycją konkurs zakończy się zaśpiewaniem kolędy „Cicha Noc” w tym roku w pięciu językach.

 W trakcie „Beskidzkiej Bitwy na Kolędy” nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na „Gwiazdę kolędniczą”, wszystkich zainteresowanych udziałem w tym konkursie zachęcamy do wysłania zgłoszenia wraz ze zdjęciem gwiazdy na adres mailowy: zespolregionalny@gmail.com. W konkursie przyznane będą  nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia. Być może któryś z Państwa uczniów posiada taką gwiazdę i byłby zainteresowany udziałem w naszym konkursie.

Regulamin – do pobrania

Agnieszka Rusin

ZPIT ZIEMIA BESKIDZKA

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status