Realizacja programu Zdrowi z Natury – wrzesień gr III

Początek września to dla całego przedszkola był dość zwariowany czas. Wszyscy musieliśmy się przyzwyczaić do nowej sytuacji spowodowanej przez COVID-19 i dostosować do nowych procedur. Grupa 6-latków musiała w większości także oswoić się z nowymi pomieszczeniami oraz przestrzenią szkolną. Jednak dzieci dość szybko zaadoptowały się do nowych warunków.

Zerówka z ogromną radością powitała nową porę roku na upragnionym spacerze. Musieliśmy dołożyć wszelkich starań, aby wyjście to było dla dzieci bezpieczne. Poszukiwanie skarbów jesieni to była dla dzieci ogromna frajda.

Grupa 6-latków uczestniczyła  w warsztatach ceramicznych wykonując mydelniczkę w kształcie liścia.

Więcej na ten temat pojawi się, jak skończymy wypał wszystkich prac, pod linkiem: http://www.meszna.edu.pl/?page_id=897

Odbyły się także w tej grupie warsztaty ekologiczne – woreczek less waste

Więcej na ten temat tutaj.

Dzieci poznawały przyrodę w sposób bezpośredni i pośredni. Uczyły się nowych wierszy i piosenek na temat jesieni. Jedną z piosenek – „Kolorowe listki” bez większego przygotowania udało im się świetnie zagrać na instrumentach perkusyjnych. Dzieci poznały literę „O” i „o” oraz cyfrę 1 i 2 w sytuacjach edukacyjnych związanych z nową porą roku. Wykonywały także ciekawe prace plastyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status