Realizacja programu Zdrowi z Natury – wrzesień gr III

Początek września to dla całego przedszkola był dość zwariowany czas. Wszyscy musieliśmy się przyzwyczaić do nowej sytuacji spowodowanej przez COVID-19 i dostosować do nowych procedur. Grupa 6-latków musiała w większości także oswoić się z nowymi pomieszczeniami oraz przestrzenią szkolną. Jednak dzieci dość szybko zaadoptowały się do nowych warunków.

Zerówka z ogromną radością powitała nową porę roku na upragnionym spacerze. Musieliśmy dołożyć wszelkich starań, aby wyjście to było dla dzieci bezpieczne. Poszukiwanie skarbów jesieni to była dla dzieci ogromna frajda.

Grupa 6-latków uczestniczyła  w warsztatach ceramicznych wykonując mydelniczkę w kształcie liścia.

Więcej na ten temat pojawi się, jak skończymy wypał wszystkich prac, pod linkiem: http://www.meszna.edu.pl/?page_id=897

Odbyły się także w tej grupie warsztaty ekologiczne – woreczek less waste

Więcej na ten temat tutaj.

Dzieci poznawały przyrodę w sposób bezpośredni i pośredni. Uczyły się nowych wierszy i piosenek na temat jesieni. Jedną z piosenek – „Kolorowe listki” bez większego przygotowania udało im się świetnie zagrać na instrumentach perkusyjnych. Dzieci poznały literę „O” i „o” oraz cyfrę 1 i 2 w sytuacjach edukacyjnych związanych z nową porą roku. Wykonywały także ciekawe prace plastyczne.