Realizacja programu Zdrowi z Natury – listopad gr I

W listopadzie w grupie Maluszków kontynuowano realizację tematów w ramach programu „Zdrowi z natury”. Dzieci poznały wieloznaczność pojęcia „dom” zainspirowane piosenką „Mój dom”, uświadamiając sobie, że dom to nie tylko budynek, ale miejsce, gdzie jesteśmy bezpieczni i gdzie przebywają bliskie nam osoby, a także cała Polska jako nasz kraj. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętów domowych, rozpoznawały i nazywały podstawowe figury geometryczne, doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie 4.  Na przełomie listopada i grudnia zrealizowano bardzo aktualny obecnie temat kompleksowy „Dbamy o swoje zdrowie”. Maluszki ze zrozumieniem wyliczały zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób wirusowych tj. konieczność mycia rąk, noszenia maseczek, korzystania z chusteczek higienicznych czy „kichania w łokieć”. Nie bez znaczenia było praktyczne doskonalenie umiejętności mycia rąk, ze zwróceniem uwagi na kolejne etapy tej czynności. Przy okazji powyższej tematyki dzieci umiejętnie klasyfikowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe, starały się pokonywać niechęć do spożywania niektórych potraw (szczególnie zawierających świeże warzywa), poznały zasady dbania o higienę jamy ustnej, prezentując swoją wiedzę na ten temat w pracach plastycznych. Dbałość o swoje zdrowie oraz zdrowie innych na pewno będzie nam towarzyszyć w kolejnych miesiącach pobytu w przedszkolu.