Warsztaty ekologiczne – eko-mydełka

Zastanawialiśmy się wraz z grupą 6-latków, ile substancji niebezpiecznych dla zdrowia znajduje się w kosmetykach, których używamy na co dzień. Analiza składu produktów tak bliskich dzieciom jak płyny do kąpieli, szampony czy  pasta do zębów wszystkich nas zaskoczyła. Aby uniknąć tej chemii, stworzyliśmy własne ekologiczne mydełka. Powstały one na naturalnej bazie glicerynowej wyprodukowanej z trzech maseł roślinnych: masła shea, masła kakaowego i masła mango, które odżywiają i oczyszczają skórę. Dla urozmaicenia koloru i zapachu dodawaliśmy naturalne olejki eteryczne, glinki, suszone zioła i kwiaty oraz przyprawy. W ten sposób powstały piękne, kolorowe i ekologiczne mydełka, które sprawiły dzieciom dużo frajdy.

Pozostałe nasze prace warsztatowe można obejrzeć tutaj. Mydełka będą dostępne na kiermaszu.