Warsztaty programowania dla uczniów: „Klub Młodego Programisty” oraz „Szkoła z Gigantami”

Klub Młodego Programisty – dołącz do warsztatów programowania online!

Chcesz nauczyć się podstaw programowania i przy tym dobrze się bawić? Dołącz do Klubu Młodego Programisty online! Bezpłatne warsztaty odbywają się w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. Zapraszamy do udziału!

Jak dołączyć do zajęć?

Aby rozpocząć przygodę z programowaniem wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w dwóch grupach wiekowych:

• Uczniowie klas 1-3, godz. 17.00
  • Uczniowie klas 4-6, godz. 18.15

Wstęp do webinarów jest możliwy za pośrednictwem kanału Klubu Młodego Programisty na Facebooku: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/live/

Nagrania ze wszystkich lekcji publikowane są w internecie, tak aby każdy w dowolnej chwili mógł je odtworzyć.

Nauka kodowania online

Zajęcia prowadzone w Klubie Młodego Programisty uczą kompetencji przydatnych nie tylko podczas ćwiczeń z kodowania czy programowania, ale i w codziennym życiu. Rozwijają kreatywność, uczą analitycznego myślenia i wytrwałości.

Lekcje prowadzą profesjonalni trenerzy używając w ich trakcie m.in. maty do kodowania czy wirtualnych puzzli.

Warsztaty z programowania odbywającz się w ramach drugiej edycji Klubu Młodego Programisty online, przygotowanego przez Cyfryzację KPRM we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Obecny cykl warsztatów potrwa do 7 grudnia.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie: www.gov.pl/web/cyfryzacja/zostanwdomu-i-poprogramuj oraz www.klubmlodegoprogramisty.pl.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

#zostańwdomu i poprogramuj!

Zapraszamy na akcję darmowych zajęć online dla uczniów, ale też i nauczycieli: “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania.

“Szkoła z Gigantami” to 4 lekcje w formie webinaru online, podczas których nasi trenerzy – programiści, wprowadzą uczestników w świat kodowania. Zajęcia podzielone są tematycznie na 2 grupy wiekowe. Grupa młodsza (9-12 lat) będzie odkrywać programowanie przenosząc się w środowisku Scratch do świata popularnych gier. Starsi uczestnicy (13-18 lat) poznają natomiast tajniki języka znaczników HTML i stworzą swoje własne strony internetowe.

Warsztaty dla uczniów młodszych (9-12 lat) – Tworzenie gier w świecie Scratch’a.

Warsztaty dla dzieci starszych (13-18 lat) – Tworzenie stron internetowych w HTML