Realizacja programu Zdrowi z Natury – październik gr I

W październiku Maluchy poznawały jesienne dary z ogrodu, ich wartości odżywcze,  rozwiązywały zagadki słowne i dotykowe związane z warzywami, doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie 3 i więcej. W kolejnym tygodniu  dzieci dowiedziały się , co robią leśne zwierzęta jesienią. W kąciku przyrody pojawiły się wykonane  z wyprawki 4-latków wiewiórki pilnujące swojej spiżarni. Na zajęciach plastycznych  wszystkie dzieci   wyklejały zwierzątka plasteliną, stemplowały kolce jeżom, wykorzystując w tym celu plastikowe widelce. W ramach programu zrealizowano również tematy „Co z czego otrzymujemy?” oraz „Jesień z deszczem”. Były one okazją  do uświadomienia przedszkolakom pochodzenia wybranych produktów spożywczych (np. mleka i jego przetworów czy miodu), a także zapoznania z elementami jesiennej pogody. W tym celu dzieci przeprowadzały eksperymenty plastyczne i zabawy badawcze z wodą ( co pływa ?, co tonie ?).