Europejski Tydzień Kodowania – Godzina Kodowania

Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

Weź udział w Europejskim Tygodniu Kodowania
i ogólnoświatowej Godzinie Kodowania.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania,
który w naszej szkole odbędzie się w dniach od 15-23 października 2020r.

Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa programistów – wolontariuszy i Unii Europejskiej promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
Godzina Kodowania jest godzinnym wstępem do informatyki, mającym na celu odczarowanie programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i rozpocząć przygodę z programowaniem.
Więcej informacji: codeweek.eu, hourofcode.com/pl.