Realizacja programu Zdrowi z Natury – wrzesień gr I

W związku z realizacją programu „Zdrowi z natury”, we wrześniu w grupie najmłodszej dzieci przywitały nową porę roku – Jesień . Poznawały jej leśne dary, uświadomiły sobie ,że nie wszystkie grzyby są jadalne, podziwiały zmieniające się kolory jesiennych liści i fioletowe kępy wrzosów, które pojawiły się w kąciku przyrody. W kolejnym tygodniu podążyliśmy za Panią Jesienią do sadu- dzieci poznawały owoce, ich znaczenie dla zdrowia, nazwy drzew na których rosną, wykonywały prace plastyczne- naklejały jabłuszka z plasteliny na jabłonce, wypełniały wydzieranką sylwety owoców. Maluszki doskonaliły również swoje matematyczne umiejętności- klasyfikowanie, liczenie w zakresie 3 na naturalnych  okazach owoców oraz na przedstawiających je obrazkach, wspomagając się paluszkami. Teraz mamy zamiar wybrać się z Jesienią do warzywnego ogródka.