PROJEKT EKOLOGICZNY

PROJEKT EKOLOGICZNY

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie grantowym organizowanym przez PKO Bank Polski „Pozwólmy Ziemi oddychać”. Biorąc udział w konkursie, należało napisać projekt ekologiczny, określone cele, które trzeba zrealizować w określonym terminie. Projekt został zakwalifikowany, a w kwietniu dowiedzieliśmy się, że nasz projekt wygrał. Jest to ogromny sukces szkoły. 

REALIZACJA ZADAŃ I CELÓW:

I Warsztaty ekologiczne –  „Naturalne oczyszczacze powietrza”

Rośliny poprawiające jakość powietrza w miastach – „Las w słoiku”, warsztaty odbędą się 7-8 czerwca dla wszystkich klas szkoły podstawowej. Każde dziecko wykona samodzielnie swój własny las w słoiku, który zabierze z sobą do domu. 

II Wycieczki – dofinansowanie do wycieczek w ramach projektu – cała szkoła.

  1. Wycieczka – Ojcowski park narodowy (Jaskinia Łokietka, zamek w Piaskowej Skale, Maczuga Herkulesa, ognisko z kiełbaskami)  – klasy III-VI.
  2. Wycieczka – Pszczyna, zagroda z żubrami (rynek w Pszczynie, lody, park pszczyński, zagroda z żubrami, skansen wsi pszczyńskiej) – klasy I-II
  3. Wycieczka – Węgierska Górka – spotkanie z leśniczym, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.

III Konkurs fotograficzny „FotoNatura – dzieci wykonują ciekawe zdjęcia natury w swojej najbliższej okolicy. Kolejnym etapem konkursu jest wystawa prac dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrej „GOK”, w Meszniańskim Ośrodku Kultury „Nad Borami”, ZSP w Mesznej. Z nadesłanych prac zostanie utworzony kolorowy i ciekawy album przyrodniczy oraz kalendarz na rok 2023. 

IV Konkurs dla uczniów „Zaprojektuj Ekobroszurę – Czyste powietrze”.

Dzieci w ramach konkursu mają zaprojektować broszurę zachęcającą do dbania o czystość powietrza przez lokalną społeczność. Najlepsza z nich zostanie powielona i rozdana lokalnym mieszkańcom. 

 

V Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – olimpiada będzie skierowana dla dzieci klas I-III oraz IV-VI. 

 

VI Akcja zadbajmy o czystość powietrza już teraz:

  1. Będą rozdawane drzewka (sadzonki) rodzicom, którzy jeżdżą samochodem z takim napisem:

„Jeździsz samochodem, które jest źródłem splin i zanieczyszczeń powietrza. Posadź mnie – ja oczyszczam powietrze i wytwarzam tlen”.

  1. Starsze klasy 4-6 będą sadzić drzewka we wskazanym przez leśnika miejscu. 
  2. Spotkanie z Leśniczym. 

VII Gromadzenie literatury proekologicznej. 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status