Spotkanie z dzielnicowym

19 października dzieci klas pierwszych oraz klasy drugiej odwiedził dzielnicowy sierż. szt. Jakub Bartków. Aby droga do edukacji była zawsze bezpieczna, dzielnicowy spotkał się z najmłodszymi w celu przedstawienia materiału filmowego, przypominającego podstawowe zasady bezpieczeństwa jakimi powinny kierować się dzieci idące do szkoły. Prowadzący zajęcia przekazał dzieciom wiele ważnych informacji w zakresie ruchu drogowego. Zwrócił uwagę na to, aby dzieci zapamiętały najważniejsze zasady obowiązujące pieszego;

  • aby, nie wchodzić na jezdnię, jeśli coś zasłania Ci widoczność,
  • aby, nie wchodzić na drogę, jeśli do przejścia zbliża się pojazd, nawet jeśli porusza się wolno,
  • aby, idąc z rówieśnikami przerwać rozmowę i skupić się zanim wejdziesz na jezdnię,
  • przechodząc przez jezdnię dwupasmową zawsze upewnić się, czy przepuszczają Cię samochody jadące po obydwu pasach,
  • aby, nosić elementy odblaskowe na wierzchniej odzieży, w sposób widoczny dla kierowców.

Najmłodsi wykazali się szeroką wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, były bardzo aktywne i odważne w zadawaniu pytań.

Na koniec uczniowie w ramach uznania za ciekawą rozmowę i cenne wskazówki na temat bezpiecznej drogi do szkoły wręczyły sierż.szt. Panu Jakubowi dyplom podziękowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status