Dzień: 14 listopada 2022

Akademii pana Kleksa – makieta

Zapamiętywanie przez tworzenie W czasie omawiania „Akademii pana Kleksa” uczniowie klasy IV przystąpili do udziału w projekcie „Buduj – zapamiętuj„. Polegał on na stworzeniu, dowolną techniką, makiety akademii Ambrożego Kleksa. Taka aktywność, nie dość, że sprawiła wiele radości, to ułatwiła zapamiętanie istotnych informacji dotyczących treści książki.

Konopnicka inspiruje małych i dużych

Doceniając literacki dorobek Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, Sejm ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej.  Z tego powodu, we wtorek 8 listopada szkoła i przedszkole spotkały się na wspólnych zajęciach. Dzieci z klasy 2 przygotowały wiersze Marii Konopnickiej z cyklu „Co słonko widziało”, w których autorka wspaniale oddaje piękno polskiego krajobrazu. […]